Akademia Trenera Piłki Ręcznej została stworzona przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce z myślą o trenerach, instruktorach, nauczycielach wychowania fizycznego, zawodnikach, a także wszystkich tych osób, które chciałyby poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie szeroko rozumianego szkolenia sportowego w piłce ręcznej. 

CEL ATPR:

Celem Akademii jest zwiększenie jakości i liczby możliwie najlepiej wyszkolonych trenerów i instruktorów piłki ręcznej. Poprzez możliwość korzystania z zamieszczonych na tym portalu materiałów szkoleniowych, Akademia chce również zaangażować jeszcze większą liczbę nauczycieli wychowania fizycznego do aktywności z piłką ręczną na zajęciach lekcyjnych w szkole. Pragniemy by osoby te posiadały jak najwyższe kwalifikacje, które umożliwią im realizację szkolenia na najwyższym poziomie sportowym, dotyczącym zarówno młodych adeptów piłki ręcznej, jak również profesjonalnych drużyn seniorskich.

DZIAŁANIA W RAMCH ATPR:

1. Szkolenie i doszkalanie:

ATPR organizuje szkolenia, prelekcje, kursy i konferencje trenerskie, dzięki którym można zdobywać wiedzę i praktyczne umiejętności szkolenia sportowego oraz dzielić się doświadczeniami z innymi. 

Na stronie Akademii informujemy Was o planowanych wydarzeniach oraz umieszczamy materiały edukacyjne.

2. Rozwój

Dzielimy się z środowiskiem szkoleniowców wartościowymi materiałami dydaktycznymi, jak również inspirujemy do samodzielnego rozwoju i poszerzania swojej wiedzy oraz umiejętności. 

3. Rozrywka:

Nie zapominamy, że piłka ręczna to dla nas pasja i przygoda. Będziemy publikować także informacje poświęcone ciekawym wydarzeniom, interesującym ludziom czy spektakularnym imprezom i wynikom sportowym.

Zapraszamy również do interakcji, czekamy na Wasze propozycje. Razem tworzymy Akademię Trenera Piłki Ręcznej.