COS OPO Wałcz gości trenerów piłki ręcznej

W Centralnym Ośrodku Sportu OPO w Wałczu, w dniach od 21 do 23 listopada 2022 r. odbędzie się konferencja szkoleniowa trenerów OSPR.

Obejmie ona tematy: Trening siłowy w jednostce treningowej z wykorzystaniem obciążenia własnego ciała. Bramkarz w treningu z zespołem. Diagnostyka i komunikacja z zawodnikami labilnymi emocjonalnie. Identyfikacja talentu i selekcja w piłce ręcznej. Modele obron otwartych na przykładzie 3:2:1. Indywidualny trening bramkarski, podstawowe interwencje bramkarskie. Optymalizacja techniki w kontekście podejmowania decyzji w sytuacjach boiskowych. Ortopedyczne bóle stawowe u dzieci i młodzieży. Wprowadzenie do treningu oporowego dzieci i młodzieży. Wykorzystanie gier i zabaw w rozwijaniu umiejętności poznawczych.

Do przeprowadzeniawykładów zostali poproszeni: Adam Bekisz, Katarzyna Brózda, dr Marcin Kochanowski, dr Marcin Smolarczyk, Józef Kulik, Marek Mońko, Edyta Suchy, dr n. med. Wojciech Jurasz, dr Andrzej Zieliński.

W Projekcie OSPR co roku treningi prowadzi ponad 350 trenerów. Pracę z młodzieżą wspierają dodatkowo koordynatorzy, fizjoterapeuci i dietetycy. Każdy ze szkoleniowców ma możliwość udziału w konferencji szkoleniowej, której tematyka ustalana jest na podstawie ankiet wypełnianych przez uczestników Programu oraz po ocenie obszarów wymagających wsparcia teoretycznego.