W dniach 10-12.06.2022 r. odbyła się w COS OPO Szczyrk konferencja licencyjna „A” dla trenerów zespołów PGNiG Superligi, I oraz II ligi kobiet i mężczyzn. Była to już druga w tym roku konferencja trenerska, dedykowana głównie do trenerów najwyższej klasy rozgrywkowej. 

Po uroczystym otwarciu konferencji przez Dyrektora Sportowego ZPRP – Damiana Drobika, zajęcia prowadził expert EHF dr Wolfgang Pollany, który przedstawił m.in.: zasady współpracy w różnych wariantach obrony 5:1, grę w ataku 5-6 oraz koncepcję ataku szybkiego i sposoby jej zastosowania w różnych sytuacjach. Oprócz zajęć praktycznych, trener Pollany prowadził również zajęcia teoretyczne, podczas których omawiał m.in. przygotowanie do sezonu uwzględniając różne harmonogramy rozgrywek. 

Fizjoterapeuta kadry narodowej mężczyzn – Bartosz Kiedrowski, omówił protokół regeneracyjny i zagadnienia związane z odnową biologiczną na przykładzie reprezentacji Polski. Delegat i lektor IHF – Joanna Brehmer, wprowadziła trenerów w tematykę dotyczącą zmian w przepisach gry.

W konferencjach licencyjnych „A” w Kielcach i w Szczyrku, orgaznizowanych przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce, wzięło udział ponad 240 trenerów drużyn ligowych.