W V edycji SMS CUP wystąpią trzy zespoły SMS ZPRP oraz Port Service Wybrzeże Gdańsk. Turniej odbędzie się w profesjonalnej oprawie, a jego celem jest promocja talentów piłki ręcznej oraz przybliżenie młodym zawodnikom standardów ligi zawodowej. Najlepsza drużyna spośród reprezentacji Szkół Mistrzostwa Sportowego ZPRP otrzyma również akces do gry w Lidze Centralnej.

W turnieju rozgrywanym od 18 do 19 maja w Płocku wezmą udział cztery zespoły. Będą to trzy placówki pod egidą Związku Piłki Ręcznej w Polsce: Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Płocka, Kwidzyna i Kielc oraz drużyna Port Service Wybrzeże Gdańsk, czyli Mistrzowie Polski Juniorów.

Najbliższa edycja SMS CUP odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Płocka, Andrzeja Nowakowskiego. Na najlepszy zespół czekać będzie trofeum – przechodni puchar ufundowany przez Prezydentów Miast Płocka i Kielc, który aktualnie jest w posiadaniu Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP Kielce, czyli zwycięzców poprzedniej edycji. Jedna z reprezentacji SMS, która zajmie najwyższe miejsce w V edycji turnieju, otrzyma również możliwość przystąpienia do rozgrywek Ligi Centralnej w sezonie 2024/2025.

SMS CUP 2024 odbędzie się w formule FINAL4. 14 maja w Warszawie rozlosowano pary, które spotkają się w półfinale. Rywalizacja w ramach SMS CUP rozpocznie się w sobotę 18 maja o godz. 15:00. Turniej zainauguruje mecz pomiędzy SMS ZPRP Płock a SMS ZPRP Kielce. Tego samego dnia SMS ZPRP Kwidzyn zmierzy się z Port Service Wybrzeże Gdańsk. Drużyny staną naprzeciw siebie o godz. 17:00.

Dla młodych zawodników będzie to przedsmak pierwszego finałowego meczu ORLEN Superligi pomiędzy ORLEN Wisłą Płock a Industrią Kielce, które będzie miało istotny wpływ na losy Mistrzostwa Polski. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę, 19 maja o godzinie 15:00.

Zanim jednak odbędzie się hitowy mecz, w niedzielny poranek do rywalizacji ponownie przystąpią zespoły w SMS CUP. Najpierw o godz. 09:00 zostanie rozegrany mecz o 3. miejsce w turnieju, a następnie o godz. 11:00 będzie miał miejsce finał, w którym zmierzą się ze sobą dwie zwycięskie drużyny z sobotnich spotkań.

Wszystkie mecze zostaną rozegrane w płockiej ORLEN Arenie. Rozgrywki odbędą się w standardzie znanym ze spotkań ORLEN Superligi. Zawodnicy rozegrają spotkania na sportowej podłodze elastycznej Teraflex, a partnerzy wydarzenia będą eksponowani na bandach LED. Dla kibiców, którzy chcą na żywo śledzić zmagania młodych szczypiornistów w ORLEN Arenie, wstęp będzie wolny.