W najbliższą środę 10 maja w siedzibie Superligi odbędzie się losowanie IV edycji SMS CUP Mężczyzn. Transmisja live będzie dostępna na kanałach społecznościowych ZPRP i Superligi od godz.11:00.

IV edycja SMS CUP będzie oznaczać zmiany. Po raz pierwszy dwóch uczestników turnieju zostanie rozstawionych. Szczegółowe informacje dotyczące formuły losowania zostaną przedstawione podczas transmisji. Kolejna będzie ściśle powiązana z triumfatorem tego turnieju. Jednym z inicjatorów tego pomysłu jest wiceprezes ZPRP Sławomir Szmal. Członek Zarządu ds.
szkolenia chciałby aby zwycięzca SMS CUP miał możliwość występowania w rozgrywkach Ligi Centralnej. Idea na obecną chwilę będzie rozpatrywana na najbliższym zarządzie ZPRP.

Jako wiceprezes ZPRP ds szkolenia mam głębokie przekonanie, że ten pomysł może w przyszłości mocno zaprocentować. Będę starał się przekonać Zarząd ZPRP, żeby poparli ten wniosek i w dalszym trybie zatwierdzili. Idea rywalizacji uczniów SMS z drużynami Ligi Centralnej ma cel czysto szkoleniowy. Z doświadczenia wiem, że możliwość rywalizowania, mierzenia się z przeciwnikiem lepszym przyśpiesza rozwój zawodnika i tym samym drużyny – uzasadnia Sławomir Szmal. Chcemy również skonfrontować uczniów SMS z poziomem Ligi Centralnej, który oceniamy wysoko i jesteśmy zadowoleni z funkcjonowania tych rozgrywekUważam, że każdy pomysł, projekt, który będzie gwarancją rozwoju naszej dyscypliny powinien być przez nas wdrażany i realizowany. Chcemy budować silną reprezentacje Polski w każdej kategorii wiekowej – kończy Szmal. 

Idea wprowadzenia Szkoły Mistrzostwa Sportowego w poczet drużyn Ligi Centralnej została już przedstawiona prezesom wszystkich klubów tych rozgrywek. Możliwość występowania na zapleczu PGNiG Superligi będzie dotyczyć tylko przedstawicieli polskich SMS-ów. 

Losowanie IV edycji SMS CUP rozpocznie się o godz. 11:00 i będzie transmitowane na żywo na oficjalnym kanale Youtube ZPRP Handball Polska.