Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF) rozpoczyna serię akcji Tydzień Edukacji dla trenerów, sędziów i entuzjastów piłki ręcznej na całym świecie.

Organizowana przez IHF seria programów webinarów w latach 2020 i 2021 odbiła się  szerokim echem i zadowoleniem w środowisku piłki ręcznej. W związku z tym faktem IHF będzie kontynuować program edukacji online z wykładami na różne tematy, z różnych obszarów świata piłki ręcznej począwszy od maja. 

Programy mają za zadanie oferować cenne spostrzeżenia nie tylko trenerom i sędziom, ale wszystkim, którzy interesują się piłką ręczną. Tygodnie edukacyjne IHF 2023 odbędą się między majem a październikiem a ich pełna tematyka przedstawia się następująco: 

15 maja – 21 maja 2023 r
Tydzień Edukacji w Piłce Ręcznej Plażowej

10 czerwca – 16 czerwca 2023 r
Tydzień Edukacji Trenerów i Sędziów

4 września – 10 września 2023 r
Tydzień Edukacji w Piłce Ręcznej Dzieci

18 września – 24 września 2023 r
Tydzień Edukacji Trenerów Młodzieży

Tydzień Edukacji i Zarządzania dla piłki ręcznej na wózkach:

2 października – 5 października 2023 r
Kursy edukacji menedżerskiej

6 października – 8 października 2023 r
Kursy nauki gry w piłkę ręczną na wózkach

Szczegóły dotyczące danego programu (godziny, prelegenci) zostaną przekazane w okresie poprzedzającym poszczególne Tygodnie Edukacyjne. Webinaria będą odbywać się w języku angielskim za pośrednictwem platformy Zoom z tłumaczeniem symultanicznym w języku hiszpańskim, francuskim i arabskim. W trakcie seminariów uczestnicy będą mogli zadawać wykładowcom pytania za pośrednictwem czatu. Linki do webinariów będą zawierały szczegółowe informacje o poszczególnych programach.

Związek Piłki Ręcznej w Polsce zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w wydarzeniach.