W dniach 23-24 marca w Wiedniu odbyło się seminarium konwentu RINCK. Stolica Austrii gościła 42 osoby z 36 krajów.

Interaktywne seminarium koncentrowało się na przyszłości edukacji coachingowej i było świadkiem aktywnej wymiany między osobami odpowiedzialnymi za edukację coachingową w różnych federacjach europejskich. Celem tego dwudniowego seminarium było ukształtowanie planowanego na 2024 rok wznowienia konwencji EHF RINCK. Związek Piłki Ręcznej w Polsce podczas wydarzenia reprezentowali Dyrektor Sportowy Damian Drobik i Krajowy Koordynator OSPR Marcin Smolarczyk.

fot. Eva Manhart

Seminarium RINCK Convention Seminar 2023 spełniło moje oczekiwania w zakresie aktualnych wymagań procesu kształcenia coachów. Warsztaty i dyskusja zwróciły uwagę na aktualne problemy w zakresie edukacji trenerskiej w każdym zaangażowanym kraju. Była to nieoceniona okazja do podzielenia się rozwiązaniami i wiedzą opartą na rzeczywistych doświadczeniach – powiedział Marcin Smolarczyk ze Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Wierzę, że tego rodzaju okazja do dyskusji na tematy dotyczące systemu kształcenia trenerów mocno, szeroko i pozytywnie wpłynie na jakość pracy trenerów w najbliższych latach.

fot. Eva Manhart

Od momentu powstania w 2000 roku konwencja ma na celu koordynację i wzajemne uznawanie standardowych wytycznych i certyfikatów dotyczących kształcenia trenerów. Tworzy standardowe wytyczne dotyczące kształcenia trenerów w Europie, przy jednoczesnym zachowaniu i zabezpieczeniu regionalnych i narodowych cech kształcenia trenerów. Pozwala federacjom dzielić się dokumentami i narzędziami rozwojowymi, umożliwiając im dostosowanie krajowych programów kształcenia trenerów zgodnie z międzynarodowymi standardami.