Za nami kolejna edycja SMS Cup! Przed topowym pojedynkiem w pierwszym meczu finałowym ORLEN Superligi, odbył się drugi dzień turnieju Szkół Mistrzostwa Sportowego. Na trzecim miejscu podium znaleźli się młodzi gdańszczanie, natomiast Puchar, a co za tym idzie awans do Ligi Centralnej, wywalczył SMS ZPRP Kielce.

To już dziś odbędzie się najgorętsze starcie w Polsce. ORLEN Wisła Płock stawi czoła Industrii Kielce podczas pierwszego meczu finałowego ORLEN Superligi. Przed głównym pojedynkiem dwóch najlepszych drużyn w Polsce, parkiet płockiej ORLEN Areny został rozgrzany przez zawodników Szkół Mistrzostwa Sportowego z Kwidzyna, Płocka i Kielc oraz graczy Port Service Wybrzeża Gdańsk, którzy rywalizowali podczas drugiego dnia SMS Cup 2024.

Dla młodych piłkarzy ręcznych była to szansa do zagrania przy profesjonalnej oprawie meczowej, identycznej jak podczas spotkań na najwyższym poziomie rozgrywkowym w naszym kraju. W meczu o 3. miejsce zawalczyli płocczanie oraz gdańszczanie, natomiast w finale spotkali się kwidzynianie i kielczanie. Ostatecznie trzecią lokatę w turnieju zajął Port Service Wybrzeże Gdańsk, zaś trofeum całego turnieju trafiło w ręce SMS ZPRP Kielce.

Mecz o 3. miejsce: SMS ZPRP Płock – Port Service Wybrzeże Gdańsk (15:14) 25:31

Wynik meczu o trzecie miejsce w SMS Cup bramką otworzył Jakub Grynder, a wkrótce po tym wynik na 2:0 podwyższył Wiktor Sobczak. Następnie na listę strzelców wpisał się Gracjan Wysokiński, po czym pierwsze trafienie z rzutu karnego dla płocczan zdobył Patryk Duszak. Chwilę później z koła nie mylił się Jakub Grynder, a dystans do gdańszczan zmniejszyli Eryk Semeniuk oraz Jakub Wojnowski. W kolejnej akcji Kacpra Gołębiowskiego pokonał Wiktor Sobczak, na co szybko i skutecznie golem odpowiedział Gabriel Bartos. W 9. minucie meczu podyktowany rzut karny wykorzystał Tomasz Kiejdo, a dzięki interwencji Mateusza Sygi dystans do gospodarzy powiększył Jakub Grynder, wykluczając przy tym z gry Jakuba Wojnowskiego.
W kolejnej akcji bramkę zdobywał Gabriel Bartos, po czym z linii 7. metra nie mylił się Tomasz Kiejdo. Następnie na ławkę kar odesłany został Mateusz Radoch oraz Oliwier Murawski, a na listę strzelców wpisał się Jakub Ciołek. Po niecałych 16. Minutach rywalizacji o czas poprosił sztab szkoleniowy drużyny Port Service Wybrzeże Gdańsk. Po wznowieniu szyki obronne płocczan przełamali Mateusz Radoch oraz Filip Gołda. Widząc, co się dzieje na boisku o czas postanowił wziąć sztab szkoleniowy zespołu SMS ZPRP Płock. Po przerwie w szeregach płocczan punktował Filip Wawrzyński, który po nieudanym ataku gości trafiał drugi raz z rzędu.

Następnie bramkę kontaktową zdobył Jakub Ciołek, a do wyrównania doprowadził Jakub Szulim. Wkrótce po tym goście odnotowali stratę, co skrzętnie wykorzystał Igor Bielko, ustanawiając prowadzenie 11:10 dla płocczan. W kolejnej akcji karę 2 minut otrzymał Filip Wawrzyński, po czym do remisu doprowadził Filip Gołda. Chwilę później na listę strzelców wpisał się Eryk Semeniuk, a wykluczony z gry został Gabriel Bartos. W 26. minucie prowadzenie gospodarzy podwyższyli Igor Bielko oraz Jakub Wojnowski. Następnie padł gol autorstwa Jakuba Gryndera, a po stracie płocczan, trafiał także Tomasz Kiejdo. Chwilę później bramkę zdobywał Filip Wawrzyński, po czym Kacpra Gołębiowskiego pokonał Tomasz Kiejdo. Po pierwszej połowie przy wyniku 15:14 z przewagą jednego gola do szatni zszedł zespół SMS ZPRP Płock.

Drugą połowę spotkania od trafienia rozpoczął Wiktor Sobczak, doprowadzając w ten sposób do wyrównania. Następnie po błędach gospodarzy z koła bramkę zdobywał Jakub Grynder, a wkrótce po tym golem wtórował mu Gracjan Wysokiński. W kolejnej akcji niemoc strzelecką gospodarzy zakończył Jakub Ciołek, po czym w szeregach gdańszczan punktował Tomasz Kiejdo. Chwilę później Kacpra Gołębiowskiego dwa razy z rzędu pokonał Tomasz Kiejdo. Widząc, problemy swoich podopiecznych na parkiecie prośbą o czas zareagował sztab szkoleniowy SMS ZPRP Płock. Po wznowieniu na listę strzelców wpisał się Gracjan Wysokiński, a bezbramkowy okres gospodarzy zakończył Eryk Semeniuk.

W 40. minucie rywalizacji trafienie dla gdańszczan dopisał Tomasz Kiejdo, karę dwóch minut otrzymał Jakub Grynder, a skuteczną interwencję zaliczył Adam Zakrzewski. Następnie na ławkę kar odesłany został Jakub Subel, a dystans do gości zmniejszył ze skrzydła Patryk Duszak. Chwilę później bramkę zdobywał Gracjan Wysokiński, a po stracie płocczan ze skrzydła prowadzenie do 7 trafień podwyższył Filip Gołda. Widząc, co się dzieje na parkiecie, prośbą o czas zareagował sztab szkoleniowy drużyny SMS ZPRP Płock. Po przerwie niemoc strzelecką gospodarzy zakończył Igor Bielko, a w wyniku straty gości trafiał za moment drugi raz z rzędu.

Na niecałe 10 minut przed końcem rywalizacji o czas poprosił sztab szkoleniowy zespołu Port Service Wybrzeże Gdańsk. Po wznowieniu na listę strzelców wpisał się Jakub Subel, natomiast w szeregach płocczan punktował Eryk Semeniuk. Następnie w wyniku błędu gdańszczan dystans do nich zmniejszył Igor Bielko, po czym bramkę zdobył Mateusz Radoch. W kolejnych akcjach z kontry trafiali Igor Frąckowiak, a także Gracjan Wysokiński. Chwilę później podyktowany rzut karny wykorzystał Patryk Duszak, na którego golem odpowiedział Mateusz Radoch. W 57. minucie meczu 2 minuty kary otrzymał Jakub Subel, a szyki defensywne gdańszczan przełamał Jakub Ciołek. Następnie dla płocczan punktował Igor Bielko, po czym wynik na 31:25 golem z kontry ustanowił Igor Frąckowiak, dzięki czemu 3. miejsce w turnieju SMS Cup zajęła drużyna Port Service Wybrzeże Gdańsk.

SMS ZPRP Płock: Gołębiowski, Kaliszewski, Zagański – Minota, Wochowski, Bielko 6, Adamczewski, Ciołek 4, Duszak 3, Semeniuk 4, Stawicki, Mastyszczyk, Szulim 1, Bartos 2, Wawrzyński 3, Wojnowski 2.
Port Service Wybrzeże Gdańsk: Zakrzewski, Syga – Gołda 3, Kiejdo 8, Dworaczyk, Sobczak 3, Frąckowiak 2, Murawski, Tomaszewski, Wysokiński 6, Radoch 3, Grynder 5, Mrozkowiak, Kwiatkowski, Wnuk, Subel 1.

(finał) SMS ZPRP Kielce– SMS ZPRP Kwidzyn (19:16) 34:32

Wynik finałowego spotkania SMS Cup celnym rzutem otworzył Marcel Latosiński, a wkrótce po tym wynik na 2:0 dla kielczan ustanowił Jakub Kalata. Następnie pierwszą bramkę dla zespołu z Kwidzyna zdobył Wiktor Chrząstowski, na którą szybko i skutecznie odpowiedział Marcel Latosiński. W kolejnej akcji na listę strzelców wpisał się Mateusz Lenckowski, po czym karę dwóch minut otrzymał Oskar Witczak, a podyktowany rzut karny wykorzystał Jakub Trzaskowski. Chwilę później z kontry nie mylił się Jakub Drajewski, a z koła punktował Filip Szczepański. W 7. minucie rywalizacji ze skrzydła trafiał Dawid Frankowski, po czym szyki obronne kielczan przełamał Paweł Lewczyk, doprowadzając w ten sposób do wyrównania.

Następnie Nikodema Dyasa pokonali Tomasz Cybulski oraz Marcel Latosiński. Chwilę później gola zdobywał Paweł Lewczyk, po czym padł gol autorstwa Tobiasza Cebulskiego. W kolejnej akcji swoją szansę w ataku wykorzystał Oskar Witczak, po czym na listę strzelców wpisali się Maciej Kula oraz Marcel Latosiński. W 18. minucie spotkania drugi raz z rzędu trafiał Marcel Latosiński, a za moment prowadzenie podwyższył Filip Szczepański. Widząc, co się dzieje na boisku, o czas poprosił sztab szkoleniowy SMS ZPRP Kwidzyn. Po wznowieniu w szeregach Kwidzyna punktował Oskar Witczak, natomiast karę dwóch minut otrzymał Kamil Skiba.

Na niecałe 10 minut przed końcem pierwszej połowy o czas poprosił sztab szkoleniowy SMS ZPRP Kielce. Po przerwie bramkę zdobywał Marcel Latosiński, na którą szybko i skutecznie trafieniem odpowiedział Filip Czyżycki. Chwilę później szyki obronne Kwidzyna przełamał Jakub Trzaskowski, po czym gola dopisał Oskar Witczak. Następnie swoją szasnę w ataku wykorzystali kolejno Jakub Bańczyk, Oskar Witczak, jak i Filip Szczepański. W kolejnej akcji punktował Tobiasz Cebulski, po czym celny rzut oddawał Szymon Jeżowski. W 27. minucie rywalizacji Aleksandra Drzewińskiego pokonał Wiktor Chrząstowski, który za moment umieścił piłkę w niestrzeżonej bramce rywala. Następnie trafiał Kamil Skiba , a ze skrzydła nie mylił się Dawid Frankowski, wykluczając przy tym z gry Pawła Chłopka. Wkrótce po tym dystans do rywali zmniejszył Wiktor Chrząstowski, a wynik pierwszej połowy na 19:16 dla drużyny SMS ZPRP Kielce ustanowił Oskar Sondej.

Drugą połowę finałowego starcia w SMS Cup od bramki rozpoczął Szymon Jeżowski, po czym trafiał Jakub Kalata, wykluczając Wiktora Chrząstowskiego. Chwilę później na listę strzelców trzykrotnie wpisał się Jakub Trzaskowski. Następnie gola zdobywał Oskar Sondej, a o czas poprosił sztab szkoleniowy zespołu SMS ZPRP Kwidzyn. Po wznowieniu bezbramkowy okres swojej drużyny zakończył Paweł Lewczyk.

W kolejnej akcji w szeregach kielczan punktował Jakub Bańczyk, na co z koła celnym rzutem odpowiedział Marcel Skierka. W 42. minucie rywalizacji dystans do rywala drugim golem z rzędu zmniejszył Marcel Skierka. Wkrótce po tym bramkę zdobywał Tobiasz Cebulski, a czerwoną kartkę otrzymał Szymon Jeżowski. Następnie na listę strzelców wpisał się Paweł Lewczyk, po czym wykluczony z gry został Filip Czyżycki, a podyktowany rzut karny wykorzystał Oskar Sondej. W kolejnej akcji prowadzenie do 7 trafień podwyższył Filip Szczepański.

Na niecałe 10 minut przed końcem 2 minuty kary otrzymał Oskar Sondej, a grę w przewadze skrzętnie wykorzystał Paweł Lewczyk. Wkrótce po tym rzut karny wybronił Kacper Kaleta, a o czas poprosił sztab szkoleniowy SMS ZPRP Kielce. Po przerwie bramkę zdobywał Marcel Skierka, a rzut karny wykorzystał Paweł Lewczyk. Chwilę później trafiał Jan Wiśniewski, na co szybko i skutecznie odpowiedział Wiktor Chrząstowski. W kolejnej akcji gola zdobywał Marcel Latosiński, natomiast w szeregach Kwidzyna punktował Wiktor Chrząstowski, wykluczając przy tym Gabriela Bieńka. Następnie kwidzynianie umieścili piłkę w niestrzeżonej bramce Kielc, a za moment na ich konto trafienie dołożył Paweł Lewczyk. W 58. minucie meczu z linii 7. metra nie mylił się Oskar Sondej, po czym swoją szansę w ataku wykorzystali Paweł Lewczyk oraz Dawid Frankowski, zbliżając się do przeciwnika w ten sposób tylko na jedną bramkę. Widząc, problemy swoich podopiecznych o czas poprosili szkoleniowcy zespołu SMS ZPRP Kielce. Po przerwie bramkę ze skrzydła zdobył Marcel Latosiński, na którą szybko i skutecznie odpowiedział Paweł Lewczyk. Chwilę później ze skrzydła gola zdobywał Paweł Chłopek, po czym punktował Paweł Lewczyk. Wynik finałowego spotkania na 34:32 ustanowił Jakub Trzaskowski, dzięki czemu to SMS ZPRP Kielce wygrało cały turniej SMS Cup 2024.

SMS ZPRP Kielce: Kaleta, Drzewiński– Kalata 2, Chłopek 1, Latosiński 8, Wiśniewski 1, Kula 1, Sondej 4, Bańczyk 2, Bieniek, Trzaskowski 6, Szczepański 4, Cebulski 4, Skiba 1.
SMS ZPRP Kwidzyn: Frydrychewicz, Legięć, Dyas – Pietruszka, Markar, Frankowski 3, Skierka 3, Jeżowski 2, Płowiec 1, Witczak 4, Lewczyk 10, Drajewski 1, Czyżycki 1, Chrząstowski 6, Lenckowski 1