Zespół SMS-u ZPRP Kielce pokonał w finale SMS Cup SMS ZPRP Kwidzyn 28:21 i zajął pierwsze miejsce w turnieju. Trzecia lokata przypadła drużynie z Płocka, a czwarta ekipie z Lubina.

Drugi dzień rozgrywanego w kieleckiej Hali Legionów turnieju rozpoczął się od pojedynku o trzecie miejsce. Zmierzyły się w nim zespoły z Lubina i Płocka, które w sobotę przegrały swoje półfinały. Drużyna SMS-u ZPRP Płock zbudowała sobie przewagę kilku bramek, jednak pod koniec pierwszej połowy SMS Zagłębie Lubin zmniejszyło straty i w 25. minucie przegrywało już tylko 13:15. Ostatecznie po pierwszych trzydziestu minutach płocczanie wygrywali różnicą trzech trafień.

Po przerwie płocczanie zacieśnili obronę i to przyniosło dobre efekty, w ciągu dziewięciu minut stracili jedną, bramkę, a sami rzucili siedem. Później znów lubinianie nieco zmniejszyli straty, ale nie byli w stanie odwrócić losów meczów. Ostatecznie górą był SMS ZPRP Płock, który zajął trzecie miejsce w turnieju.

– Mecz jak mecz, odbył się. Spotkanie trochę o pietruszkę, bo liczy się tylko pierwsze miejsce. W sumie dobre zawody szkoleniowe, wygrana cieszy, ale 34 stracone bramki to zbyt wiele – powiedział trener zwycięzców Andrzej Marszałek. Za około pół roku turniej SMS Cup odbędzie się w Płocku, czy wtedy jego drużyna będzie dodatkowo zmobilizowana? – Na pewno będziemy chcieli go wygrać i udowodnić, że jesteśmy najlepszą szkołą w Polsce – zapewnił.

SMS Zagłębie Lubin – SMS ZPRP Płock 34:39 (15:18)

SMS Zagłębie Lubin: Kupryianchyk, Grzyb – Mikłasz 1, Barcik 7, Augustynowicz, Gajewski 1, Wolny 1, Fiłon 1, Świekatowski 1, Zyber 10, Kuźniak 2, Dulewicz 6, Majczak, Marczak, Kałużny 3, Majewski 1.

SMS ZPRP Płock: Kwiatkowski, Kwasiborski, Węgliński – Kozłowski 1, Chlabicz 5, Hryniewicz 4, Mitruczuk 4, Górski 4, Kuhn5, Drobik 4, Wojnecki 2, Blejsz, Widomski 7, Karpińki 3, Kruk. 

W starciu finałowym od początku czuć było duże napięcie. W pierwszych minutach na boisku najlepiej wypadali bramkarze. SMS ZPRP Kielce na pierwsze trafienie musiał czekać do 5. minuty, ale przegrywał wtedy tylko 1:2. Później rosła przewaga zespołu z Kielc, w którym w bramce świetnie spisywał się Kornel Poźniak, gdy w 16. minucie było już 7:2 o czas poprosił trener kwidzynian, Maciej Mroczkowski. 

Zespół z Kwidzyna zaczął od prowadzenia 2:0, a bramkę numerr trzy rzucił dopiero w 21. minucie, wtedy SMS ZPRP Kielce wygrywał już 10:3. Później worek z bramkami już się bardziej rozwiązał, ale do końca pierwszej połowy sporą przewagę mieli kielczanie. 

Po przerwie spotkanie było wyrównane, ale cały czas – przewagę miał zespół z Kielc. Na kwadrans przed końcem kwidzynianie zmniejszyli straty do czterech bramek (15:19). SMS ZPRP Kielce jednak opanował emocje, znów zbudował bezpieczną przewagę, którą utrzymał do końca i ostatecznie cieszył się z wygranej w pierwszej edycji SMS Cup.

– W porównaniu do poprzedniego meczu emocji było mniej, chłopaki kontrolowali je. Z przekroju meczu wygraliśmy go obroną i solidną, regularną bramką. Generalnie, nawet jak coś popsuliśmy w ataku, to obrona była tym na czym mogliśmy się oprzeć – ocenił trener kieleckiego zespołu Zygmunt Kamys. Szkoleniowcowi spodobał się też pomysł SMS Cup. – Super sprawa, widać po tych emocjach z soboty, których nie wytrzymaliśmy, że chłopcy bardzo chcą, są naładowani. W sobotę nie było spokoju, a w niedzielę już był – przyznał.

SMS ZPRP Kwidzyn – SMS ZPRP Kielce  21:28 (8:14)

SMS ZPRP Kwidzyn: Zwierz, Chruściel – Ebertowski, Słupski 6, Kwiatkowski, Korczak 1, Szendzielorz, Świątkiewicz 6, Biskup 6, Pstrąg 1, Konwicki, Filipowicz 1, Matela

SMS ZPRP Kielce: Wysocki, Poźniak – Siekierka 2, Będzikowski 3, Makuła 2, Wiaderny 7, Wiatrzyk 1, Świt, Antolak 3, Kacprzyński 1, Wawrzyniak 3, Majchrzak, Jarosz 3, Stempin, Kotliński 2, Grzybowski 1

Końcowa klasyfikacja:

  1. SMS ZPRP Kielce
  2. SMS ZPRP Kwidzyn
  3. SMS ZPRP Płock