W sobotę 11 grudnia, rozpocznie się pierwsza edycja turnieju SMS CUP. Do rywalizacji w kieleckiej Hali Legionów przystąpią cztery Szkoły Mistrzostwa Sportowego. SMS Cup odbędzie się w profesjonalnej oprawie, a jego celem jest promocja młodych talentów piłki ręcznej oraz przybliżenie zawodnikom standardów ligi zawodowej. Transmisja turnieju na www.tvpsport.pl, w aplikacji mobilnej TVP Sport oraz na Facebooku PGNiG Superligi i Handball Polska. 

Rywalizacja w ramach SMS Cup rozpocznie się już w sobotę o godz. 14:00. Turniej zainauguruje mecz pomiędzy SMS Zagłębie Lubin a SMS ZPRP Kwidzyn. Tego samego dnia SMS ZPRP Płock zmierzy się z SMS ZPRP Kielce. Drużyny staną naprzeciw siebie o 16:00. 

Dla młodych zawodników będzie to przedsmak „świętej wojny”, która zostanie rozegrana w niedzielę o 14:30, pomiędzy Łomżą Vive Kielce a Orlen Wisłą Płock. 

Zanim jednak odbędzie się hit 13. serii PGNiG Superligi, do rywalizacji ponownie przystąpią najbardziej utalentowani zawodnicy Szkół Mistrzostwa Sportowego. Najpierw o godz. 9:00 zostanie rozegrany mecz o 3. miejsce w turnieju SMS CUP.  Następnie o godz. 11:00 będzie miał miejsce wielki finał, w którym zmierzą się ze sobą dwie zwycięskie drużyny z sobotnich eliminacji. Na najlepszy zespół czekać będzie wyjątkowe trofeum – przechodni puchar ufundowany przez Prezydentów Miast Kielc oraz Płocka.

Wszystkie spotkania zostaną rozegrane w znanej fanom szczypiorniaka Hali Legionów. Rozgrywki odbędą się w standardzie znanym ze spotkań PGNiG Superligi. Zawodnicy rozegrają mecze na sportowej podłodze elastycznej Teraflex a partnerzy wydarzenia będą eksponowani na bandach LED. Dla kibiców, którzy chcą na żywo śledzić zmagania młodych szczypiornistów w Hali Legionów, wstęp wolny. 

Harmonogram spotkań:

Sobota (11 grudnia 2021):
14:00 SMS Zagłębie Lubin – SMS ZPRP Kwidzyn
16:00 SMS ZPRP Płock – SMS ZPRP Kielce

Niedziela (12 grudnia 2021):
9:00 – mecz o 3. miejsce
11:00 – finał