Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej w dniach 10-16 czerwca zorganizuje drugi kurs z cyklu IHF Educations Weeks 2023. Kurs będzie odbywał się w formule online i nosi nazwę IHF Coaches & Referees Education Week (Edukacja Trenerów i Sędziów).

IHF Coaches & Referees Education Week to łącznie 12 wykładów, które poprowadzą eksperci piłki ręcznej z całego świata. W drugim cyklu IHF Educations Weeks 2023 zakres poruszonych tematów będzie dotyczył spraw coachingu i sędziowania halowej piłki ręcznej.

Wykłady prowadzą najlepsi znawcy piłki ręcznej z całego świata. Wśród prelegentów znajdą się uznani trenerzy, medaliści Mistrzostw Europy i Świata – Glenn Solberg czy Jordi Ribera Romans, a także wykładowcy IHF i przewodniczący IHF Playing Rules and Referees Commission.

Tematy, które zostaną omówione przez ekspertów, poruszą zakres od identyfikacji i rozwoju młodych talentów po trendy w halowej piłce ręcznej i nowe zasady gry w piłkę ręczną, które zostaną przeanalizowane przez uznanych ekspertów w swoich dziedzinach.

Szczegółowy Program Tygodnia Edukacji Trenerów i Sędziów IHF można znaleźć na oficjalnej stronie IHF tutaj. Poprzez odnośniki podane na stronie IHF można zgłaszać chęć uczestnictwa w poszczególnych panelach.