Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Europejska Federacja Piłki Ręcznej wraz z firmą Sportradar zachęcają do wzięcia udziału w naborze na stanowisko skauta piłki ręcznej. To doskonała okazja, by rozpocząć pracę w świecie piłki ręcznej i stać się ważną częścią prestiżowych zmagań na terenie całej Europy.

Praca skauta piłki ręcznej polega na gromadzeniu statystyk i danych meczowych w czasie rzeczywistym podczas wydarzeń sportowych. Od 2017 roku Europejska Federacja Piłki Ręcznej nawiązała współpracę z firmą Sportradar w celu kształcenia profesjonalnych skautów oraz obsługi statystycznej spotkań organizowanych pod egidą europejskiej federacji.

Rola skauta piłki ręcznej jest bardzo ważna. Z jednej strony pomaga całej dyscyplinie, by piłka ręczna stała się jeszcze bardziej dostępna dla kibiców i mediów poprzez udostępnienie im szczegółowych danych i statystyk na temat ulubionych zespołów i zawodników. Zebrane dane są także wykorzystywane przez sztaby szkoleniowe poszczególnych drużyn, by jeszcze lepiej analizować grę swoją i swoich przeciwników.

Praca w roli skauta piłki ręcznej jest także doskonałą szansą na rozwój osobisty oraz zebranie nowych doświadczeń przy okazji pracy przy wielkich wydarzeniach sportowych, w tym meczach reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn oraz nadchodzących imprezach międzynarodowych, jak Mistrzostwa Świata Mężczyzn do lat 21 w Polsce, Mistrzostwa Europy Kobiet 2026 współorganizowane przez Polskę oraz Mistrzostwa Świata Kobiet 2031 współorganizowane przez Polskę.

Aby uzyskać uprawnienia skauta piłki ręcznej należy ukończyć bezpłatne szkolenie, a następnie pozytywnie zdać test końcowy. Po otrzymaniu uprawnień oraz nominacji na poszczególne spotkania, każdorazowo Sportradar będzie wynagradzał skautów stawką przewidzianą za jeden mecz, jak również ZPRP zwróci koszty dojazdu z miejsca zamieszkania do miejsca odbywania się meczu.

Obowiązki skauta piłki ręcznej:
➔ stacjonarny udział w meczach piłki ręcznej, aby zbierać statystyki i dane w czasie rzeczywistym,
➔ znajomość zasad i składów drużyn piłki ręcznej, ale specjalistyczna wiedza z zakresu dyscypliny nie jest konieczna,
➔ biegła obsługa urządzeń komunikacyjnych (smartfony, tablety, laptopy etc.),
➔ przestrzeganie kodeksu etycznego profesji,
➔ przestrzeganie godzin rozpoczęcia meczów, szczegółów miejsca meczu oraz informowanie Sportradar w przypadku jakichkolwiek zmian.

Wymagania względem kandydata na skauta piłki ręcznej:
➔ dobra znajomość języka angielskiego (w mowie i piśmie),
➔ pełnoletność,
➔ zainteresowanie sportem,
➔ zamieszkanie w kraju rozgrywania meczów piłki ręcznej,
➔ wysoki standard profesjonalizmu, uczciwości i moralności,
➔ dbałość o szczegóły, dobra obserwacja i silne zdolności analityczne.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem EHFrecruitment@sportradar.com. W wiadomości prosimy o zawarcie informacji o pożądanym zakresie współpracy, dostępności oraz miejscu zamieszkania.