Obrońcy tytułu w finale III edycji SMS-u pokonali po zaciętej rywalizacji SMS ZPRP Kwidzyn 31:29 i po raz trzeci cieszą się z wygranej turnieju. 

SMS Cup III za nami!

Niedziela – 11 grudnia, to właśnie na ten dzień zaplanowano Derby Polski, czyli pojedynek pomiędzy Orlen Wisłą Płock a Łomżą Industrią Kielce! Przed głównym starciem drużyn ze szczytu Superligowej tabeli, parkiet został rozgrzany przez zawodników Szkół Mistrzostwa Sportowego z Kwidzyna, Płocka i Kielc oraz graczy Port Service Wybrzeża Gdańsk, którzy zawalczyli w trzeciej edycji SMS Cup. Dla młodych szczypiornistów była to okazja do zagrania przy profesjonalnej oprawie meczowej, takiej jak podczas spotkań najlepszych drużyn w naszym kraju. O 3. miejsce na podium turnieju zawalczyli gdańszczanie i płocczanie, zaś w drugim meczu kielczanie bronili tytułu przed kwidzynianami. Po dwóch zaciętych pojedynkach trzecią lokatę zajął SMS ZPRP Płock, natomiast trofeum pozostało w posiadaniu SMS ZPRP Kielce, który zwyciężył wszystkie trzy edycje SMS Cup.

SMS ZPRP Kielce – SMS ZPRP Kwidzyn

Wynik finału SMS Cup III otworzył Franciszek Wierzbicki, z SMS-u ZPRP Kielce, zaś kwidzynianie odpowiedzieli dopiero w 4. min. Początek meczu nie obfitował w bramki, a goalkeeperzy obu drużyn skuteczne interweniowali. Po kolejnym trafieniu F. Wierzbickiego oraz Jakuba Welcza, kielczanie prowadzili 3:1. SMS z Kwidzyna nie potrzebował jednak dużo czasu, by wyrównać wynik i jeszcze przed 10. min. meczu mieliśmy remis 4:4. Kolejno, dwie minuty otrzymał Piotr Lewczyk, a drużynie z Kielc przyznano rzut karny. „Siódemkę” obronił bramkarz kwidzynian i – mimo osłabienia – dołożyli oni trafienie i wyszli na prowadzenie. Później zaś zanotowali słabszy moment, a kielczanie obrócili rezultat na swoją korzyść. Po bramce J. Welcza, w 17. min., mieliśmy wynik 9:7. Dodatkowo, na ławkę trafił Krystian Szymczak, ale sytuację kwidzynian ratował bramkarz – Dawid Urbanowicz. W 23. min. o czas poprosił Mateusz Hanis. Po powrocie do gry, bramki zdobyli: Kajetan Iwanowski oraz Maciej Łesyk i kwidzynianie odzyskali prowadzenie. Końcówka okazała się gonitwą obu drużyn o przewagę „do szatni”. Finalnie, ostatnie trafienie zanotował M. Łesyk i to SMS z Kwidzyna wygrywał 16:15.

W drugiej połowie, jako pierwszy trafił P. Lewczyk, a w bramce kwidzynian dobrze sprawował się D. Urbanowicz. W 33. min. ponownie oglądaliśmy trafienie P. Lewczyka, tym razem z rzutu karnego, natomiast SMS z Kielc zagrał w osłabieniu. Mimo to, kielczanie przerwali ciszę i zdobyli pierwszą bramkę po przerwie, zaś w kolejnych minutach doprowadzili do remisu 19:19. Po bramce Patryka Wasiaka, w 42.min., kielecki SMS wygrywał 21:20 i na czas zdecydował się trener M. Hanis. Pojedynek stale trzymał w napięciu, zespoły SMS-ów z Kielc i Kwidzyna wymieniały się prowadzeniem, a wynik krążył wokół remisu lub jednobramkowej przewagi jednych czy drugich. Dzięki postawie Daniela Drożdża w kieleckiej bramce oraz trafieniom F. Rybarczyka i Filipa Wrony, w 52. min., udało im się wypracować wynik 25:22. Kwidzynianie nie poddawali się, zaś ich rywale musieli zmierzyć się z osłabieniem. Na 2 min. przed końcem meczu, karnego wykorzystał P. Lewczyk, a rezultat wynosił 28:28, lecz niedługo później kielecki SMS prowadził już 30:29. Ostatnie 25 sek. Kwidzyn rozegrał w czterech graczy, zaś kielczanie dołożyli jeszcze jedną bramkę, zwyciężyli mecz i tym samym cały turniej, zapisując na swoim koncie komplet sukcesów w SMS Cup!

SMS ZPRP Kielce 31:29 (15:16) SMS ZPRP Kwidzyn

SMS ZPRP Kielce: Jakub Wysocki, Sebastian Pieńkowski, Daniel Drożdż – Kuba Wleklak, Filip Rybarczyk 3, Filip Wrona 1, Patryk Wasiak 6, Jakub Welcz 4, Franciszek Wierzbicki 5, Bartosz Sarnowski, Krystian Jurasik 1, Tymoteusz Bojarczuk, Jakub Luksa 1, Piotr Mielczarski 7, Dawid Cacak 1, Maciej Markowski 2.

SMS ZPRP Kwidzyn: Dawid Urbanowicz, Kacper Siwik – Kornel Dziedzic 1, Jakub Mikulewicz, Piotr Lewczyk 7, Kajetan Iwanowski 3, Jakub Tokarz 6, Kacper Wocial 2, Mateusz Myszka 1, Krystian Szymczak 1, Bartosz Pruszkowski 1, Maciej Łesyk 1, Kacper Łapiński 2, Oliwier Zalewski, Konrad Włodarczyk, Igor Malczak 4.

Kwidzyn bardzo się nam postawił i był bardzo dobrze przygotowany. Kwidzynianie grali mocno w obronie, a ich bramkarz – w pewnym momencie – mocno nas przytrzymał. Próbowaliśmy różnych ustawień i właściwe złapaliśmy około 45. min., wtedy nasza gra wyglądała lepiej. Pomógł nam też Daniel, w bramce i swoje zrobił Patryk Wasiak, który od drugiej połowy dobrze wszedł mecz i myślę, że jako lider zaraził swoim podejściem resztę zawodników – skomentował finał trener SMS ZPRP Kielce – Rafał BernackiBardzo ciężki mecz i stojący na niezłym poziomie dla kibiców, ale też z punktu widzenia piłki ręcznej. Fajnie, że poziom SMS-ów się wyrównuję, ponieważ to bardzo ważne w kontekście szkolenia i oby to był z korzyścią dla pierwszej reprezentacji– zakończył.

Ostateczna klasyfikacja SMS Cup III:

1. SMS ZPRP Kielce

2. SMS ZPRP Kwidzyn

3. SMS ZPRP Płock

4. Port Service Wybrzeże Gdańsk

Galeria zdjęć nr 1

Galeria zdjęć nr 2

Galeria zdjęć nr 3

Galeria zdjęć nr 4